Rabaty na prenumeratę cyfrową Polityki

40% lub 50%

Subskrybuj
Świat

Pełzający lockdown

Jak z pandemią walczą inni

Rodzinne powitanie podczas tegorocznego Dnia Pamięci, Wantagh, Nowy Jork. Rodzinne powitanie podczas tegorocznego Dnia Pamięci, Wantagh, Nowy Jork. Al Bello / Getty Images
Rząd wprowadził nowe obostrzenia, planuje kolejne. To strategia czy chaotyczna próba uniknięcia katastrofy? Jak postępują inne kraje?
Zajęcia jogi w trakcie pandemii, Toronto.Carlos Osorio/Reuters/Forum Zajęcia jogi w trakcie pandemii, Toronto.

Europa pod falą. W Belgii wszelkie zabiegi chirurgiczne nieratujące życia zostały wstrzymane na miesiąc. Szkoły jeszcze są otwarte, wszystkie sklepy też, ale niewiele pozostało ze swobód życia publicznego. Kiedy piszemy te słowa, codziennie rejestruje się tam ponad 800 nowych infekcji na milion mieszkańców (realnie jest ich kilka razy więcej). Naukowcy w Wielkiej Brytanii (około 300 i/mln) wzywają do otwierania okien w zakładach pracy i punktach usługowych. Niewiele więcej można już zrobić bez zamykania państwa na cztery spusty.

Polityka 44.2020 (3285) z dnia 27.10.2020; Temat tygodnia; s. 15
Oryginalny tytuł tekstu: "Pełzający lockdown"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ludzie i style

Polityka przy stole. Symulator kampanii wyborczej i inne planszówki

Kogo znane na co dzień z ekranów i gazet polityczne spory nadal bardziej ekscytują, niż męczą, może sprawdzić swoich sił w ich wersji pudełkowej. Uwaga – wciągają jak prawdziwe.

Michał Klimko
25.11.2021