Rabaty na prenumeratę cyfrową Polityki

40% lub 50%

Subskrybuj
Świat

Joe Biden wygrywa wybory w USA. Koniec „narodowego koszmaru”

Joe Biden zostanie 46. prezydentem USA. Wiceprezydentką po raz pierwszy w historii Ameryki będzie kobieta: Kamala Harris. Joe Biden zostanie 46. prezydentem USA. Wiceprezydentką po raz pierwszy w historii Ameryki będzie kobieta: Kamala Harris. Carlos Barria / Reuters / Forum
Panuje nastrój festynu i narodowego katharsis. Zwolennicy Bidena gromadzą się na ulicach, wiwatują i demonstrują entuzjazm z powodu zakończenia prezydentury Trumpa.

Joe Biden zwyciężył w wyborach, zdobywając ponad 270 wymaganych do wygranej głosów elektorskich, i zostanie 46. prezydentem USA. Wiceprezydentką po raz pierwszy w historii Ameryki będzie kobieta, w dodatku czarnoskóra: Kamala Harris. Biden obejmie urząd 20 stycznia 2021 r. Zdecydowało o tym ostatecznie pokonanie Donalda Trumpa w Pensylwanii, jednym z najważniejszych stanów swingujących, gdzie były wiceprezydent w gabinecie Baracka Obamy uzyskał ponad 30 tys.

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Niezbędnik

Arabowie szukają mistrzów

Siła nauki arabskiej w okresie klasycznym to otwartość na zmiany, ale też zwykła ciekawość świata.

Mateusz Wilk
06.05.2014