„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Świat

Raport w sprawie McCarricka. A jednak Jan Paweł II wiedział

Papież Jan Paweł II i Theodore McCarrick, 2001 r. Papież Jan Paweł II i Theodore McCarrick, 2001 r. Reuters / Forum
Obraz wyłaniający się z raportu nie wzmocni reputacji św. Jana Pawła II ani Kościoła. Dowodzi, jak działała, a raczej nie działała kościelna machina w sprawie kryzysu pedofilskiego.

A jednak Jan Paweł II wiedział, że na amerykańskim duchownym, którego mianował kardynałem, ciążyły poważne zarzuty obyczajowe. Tak wynika z raportu w sprawie kard. Theodore′a McCarricka, podanego we wtorek 10 listopada do wiadomości publicznej przez watykański Sekretariat Stanu.

To wydarzenie wielkiej wagi nie tylko w Kościele rzymskokatolickim, lecz także dla niekatolików zainteresowanych sprawami tej największej światowej konfesji i mechanizmami rządzącymi tym Kościołem.

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Agnieszka Graff i Elżbieta Korolczuk dla „Polityki”: Prawica nauczyła się grać w gender

Rozmowa z Agnieszką Graff i Elżbietą Korolczuk o kobietach, które na ulicach pokazują nowy feminizm, i mężczyznach zakażonych ultrakonserwatyzmem.

Katarzyna Czarnecka
01.12.2021