Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Świat

My, Bidenowie

Bidenowie: rodzina niebanalna

Joe Biden, jeszcze jako wiceprezydent, składa przysięgę przed sędzią Sądu Najwyższego Sonią Sotomayor, 2013 r. Obok jego druga żona Jill i od lewej: Hunter z żoną Kathleen i ich dziećmi, za Bidenem jego córka Ashley z mężem Howardem Kerinem oraz drugi syn Beau wraz z żoną Hallie. Joe Biden, jeszcze jako wiceprezydent, składa przysięgę przed sędzią Sądu Najwyższego Sonią Sotomayor, 2013 r. Obok jego druga żona Jill i od lewej: Hunter z żoną Kathleen i ich dziećmi, za Bidenem jego córka Ashley z mężem Howardem Kerinem oraz drugi syn Beau wraz z żoną Hallie. Carolyn Kaster/AP / EAST NEWS
Jak na polityka z takim doświadczeniem w Waszyngtonie przyszły prezydent USA ma całkiem niebanalną rodzinę: kochają się, wspierają i nie próbują żyć na pokaz.
Joe Biden z synami Hunterem i Beau oraz z pierwszą żoną Neilią, 1972 r. Obok gubernator Sherman W. Tribbitt i jego żona Jeanne.AP/EAST NEWS Joe Biden z synami Hunterem i Beau oraz z pierwszą żoną Neilią, 1972 r. Obok gubernator Sherman W. Tribbitt i jego żona Jeanne.

Jesienią 1987 r. Joe Biden pierwszy raz pomyślał o Białym Domu. Skończył właśnie 45 lat, zbierał pochwały w Senacie. Podczas podróży po kraju w hotelu nagle urwał mu się film. Kiedy odzyskał przytomność, leżał bez czucia na podłodze. Diagnoza: pęknięcie tętniaka w mózgu. Lekarze nie dawali mu szans. Dwie operacje jednak pomogły i po paru miesiącach Joe wyzdrowiał. Nie pierwszy raz dopisało mu szczęście. W jego życiu, paśmie powodzeń, często niespodziewanych, zdarzały się porażki i tragedie. Doświadczenia, które wielu by złamały.

Polityka 47.2020 (3288) z dnia 17.11.2020; Świat; s. 56
Oryginalny tytuł tekstu: "My, Bidenowie"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?