Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

My, Bidenowie

Bidenowie: rodzina niebanalna

Joe Biden, jeszcze jako wiceprezydent, składa przysięgę przed sędzią Sądu Najwyższego Sonią Sotomayor, 2013 r. Obok jego druga żona Jill i od lewej: Hunter z żoną Kathleen i ich dziećmi, za Bidenem jego córka Ashley z mężem Howardem Kerinem oraz drugi syn Beau wraz z żoną Hallie. Joe Biden, jeszcze jako wiceprezydent, składa przysięgę przed sędzią Sądu Najwyższego Sonią Sotomayor, 2013 r. Obok jego druga żona Jill i od lewej: Hunter z żoną Kathleen i ich dziećmi, za Bidenem jego córka Ashley z mężem Howardem Kerinem oraz drugi syn Beau wraz z żoną Hallie. Carolyn Kaster/AP / EAST NEWS
Jak na polityka z takim doświadczeniem w Waszyngtonie przyszły prezydent USA ma całkiem niebanalną rodzinę: kochają się, wspierają i nie próbują żyć na pokaz.
Joe Biden z synami Hunterem i Beau oraz z pierwszą żoną Neilią, 1972 r. Obok gubernator Sherman W. Tribbitt i jego żona Jeanne.AP/EAST NEWS Joe Biden z synami Hunterem i Beau oraz z pierwszą żoną Neilią, 1972 r. Obok gubernator Sherman W. Tribbitt i jego żona Jeanne.

Jesienią 1987 r. Joe Biden pierwszy raz pomyślał o Białym Domu. Skończył właśnie 45 lat, zbierał pochwały w Senacie. Podczas podróży po kraju w hotelu nagle urwał mu się film. Kiedy odzyskał przytomność, leżał bez czucia na podłodze. Diagnoza: pęknięcie tętniaka w mózgu. Lekarze nie dawali mu szans. Dwie operacje jednak pomogły i po paru miesiącach Joe wyzdrowiał. Nie pierwszy raz dopisało mu szczęście. W jego życiu, paśmie powodzeń, często niespodziewanych, zdarzały się porażki i tragedie. Doświadczenia, które wielu by złamały.

Polityka 47.2020 (3288) z dnia 17.11.2020; Świat; s. 56
Oryginalny tytuł tekstu: "My, Bidenowie"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Omikron. Czy faktycznie potrzebna nam nowa wersja szczepionki?

Żaden z dotychczasowych wariantów SARS-CoV-2 nie wymagał wprowadzenia zaktualizowanej wersji szczepionki. Omikron jest pierwszym, w przypadku którego taka ewentualność na poważnie jest brana pod uwagę. Jednak – czy to w ogóle konieczne? Są wątpliwości.

Piotr Rzymski
18.01.2022