„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Świat

German dream

NIEMCY: Niezwykła historia odkrywców szczepionki na covid

Uğur Şahin i Özlem Türeci. Uğur Şahin i Özlem Türeci. Felix Schmitt/Focus/Forum, Studio Polityka
Uğur Şahin i Özlem Türeci, autorzy pierwszej przetestowanej szczepionki na covid, są spełnieniem marzeń zwolenników imigracji i integracji.
Siedziba firmy BioNTech w Moguncji.Epizentrum/Wikipedia Siedziba firmy BioNTech w Moguncji.

Spacerując w Moguncji po dzielnicy Oberstadt, można się natknąć na skromnie ubraną parę na rowerach. Uğur Şahin i jego żona Özlem Türeci nie mają nawet samochodu. Mieszkają z nastoletnią córką w niewielkim mieszkaniu niedaleko biura, chociaż są miliarderami. A teraz ich przełomowe odkrycie ma szansę ocieplić wizerunek niemieckich Turków.

Na mail z prośbą o rozmowę z naukowcami ich rzeczniczka odpisała nam, że „pani Türeci i pan Şahin starają się w jak największym stopniu skoncentrować na rozwoju szczepionek i badaniach klinicznych i nie są dostępni dla mediów z powodu braku czasu”.

Polityka 49.2020 (3290) z dnia 01.12.2020; Świat; s. 56
Oryginalny tytuł tekstu: "German dream"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Zaszczepieni też chorują. Dlaczego trzecia dawka jest niezbędna?

Coraz więcej osób wątpi w szczepionki przeciwko covid, skoro nawet po trzech dawkach przytrafia im się zakażenie. Czy zatem decyzję o szczepieniu przypominającym lepiej odłożyć do czasu, aż pojawią się skuteczniejsze preparaty?

Paweł Walewski
04.12.2021