„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Świat

Zjazd w nieznane

Sezon narciarski w pandemii – gdzie to możliwe?

Europejscy politycy próbują zrobić wszystko, by alpejskie kurorty narciarskie nie zamieniły się znowu w inkubatory wirusa. Europejscy politycy próbują zrobić wszystko, by alpejskie kurorty narciarskie nie zamieniły się znowu w inkubatory wirusa. EAST NEWS
Tegoroczny sezon narciarski w Europie ledwo się zaczął, a zaraz może się skończyć. Bez politycznego porozumienia jazda na nartach będzie w pandemii niemożliwa.
Wirus mógł się tu namnażać w rekordowym tempie. A potem – zadomowiony w organizmach narciarzy – rozjechać się z nimi po całym kontynencie.Reuters/Forum Wirus mógł się tu namnażać w rekordowym tempie. A potem – zadomowiony w organizmach narciarzy – rozjechać się z nimi po całym kontynencie.

Ischgl to niewielkie miasteczko na południowo-zachodnim krańcu Austrii. Doskonale znane większości europejskich amatorów narciarstwa. Na miano „Ibizy na lodzie”, jak nazywają je turyści, pracuje systematycznie od wielu lat.

To tutaj każdej zimy zjeżdżają setki tysięcy turystów z całego świata, często bardziej zainteresowanych towarzyskimi atrakcjami niż samym zjeżdżaniem na nartach. To tutaj każdy sezon zimowy kończy się spektakularnym festiwalem muzycznym „Top of the Mountain”, podczas którego na wysokości ponad 2,3 tys.

Polityka 50.2020 (3291) z dnia 08.12.2020; Świat; s. 56
Oryginalny tytuł tekstu: "Zjazd w nieznane"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Wymarsz z religii

W szkołach średnich, w dużych miastach, uczestniczący w lekcjach religii to już mniejszość. Topniejąca z roku na rok.

Joanna Podgórska
01.12.2021