Świat

Ich trzech

NIEMCY: Kandydaci na miejsce Merkel

Armin Laschet Armin Laschet EPA / PAP
Już w sobotę poznamy nowego szefa niemieckiej chadecji. Tylko czy można zastąpić Angelę Merkel?
Friedrich MerzEPA/PAP Friedrich Merz

Na ten dzień Christina Schwarzer z Berlina czeka od dawna. Jest w gronie 1001 delegatów na zjazd Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU) – głównej siły politycznej Niemiec. Partia miała już kilkoro przewodniczących, którzy na trwałe zapisali się w historii: Konrada Adenauera, Helmuta Kohla i Angelę Merkel. W najbliższą sobotę, 16 stycznia delegaci wyłonią ich następcę.

Decyzja miała zapaść już w kwietniu ubiegłego roku, ale pandemia pokrzyżowała plan A. Niemal w ostatniej chwili upadł również plan B, który zakładał przesunięcie zjazdu na grudzień i przeprowadzenie go w najwyższym reżimie sanitarnym: z ograniczeniem liczby uczestników do minimum, mierzeniem temperatury, pilnowaniem dystansu za pomocą specjalnych bransoletek.

Polityka 3.2021 (3295) z dnia 12.01.2021; Świat; s. 45
Oryginalny tytuł tekstu: "Ich trzech"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Październik 2021: najciekawsze książki dla młodszych czytelników

Jak co miesiąc wybieramy książki mądre, ciekawe i estetycznie wydane. Dla najmłodszych czytelników.

Sebastian Frąckiewicz
23.10.2021