Świat

Izrael potrafi

Kolejka do masowych szczepień, telawiwski plac Rabina. Kolejka do masowych szczepień, telawiwski plac Rabina. Getty Images

Jedna piąta społeczeństwa w niecałe trzy tygodnie: tak wysokiej sprawności szczepień Izraelowi zazdrości reszta świata, która dystrybuuje szczepionki przeciętnie 66 razy wolniej, nawet państwa zamożne i wysoko rozwinięte dały radę zaszczepić 1–2 proc. swoich obywateli. Rząd dziewięciomilionowego państwa liczy, że tempo uda się jeszcze podkręcić, ze 150 do 200 tys. osób dziennie. Premier Beniamin Netanjahu, który przyjął już drugą dawkę, zapewnia, że to Izrael jako pierwszy pozbędzie się koronawirusa, w marcu miałoby być po wszystkim.

Polityka 3.2021 (3295) z dnia 12.01.2021; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Emeryci na psychotropach

Potrafią wyłudzać recepty, tłumaczyć, że od leków, które nie uzależniają, mają alergię. I dlatego muszą brać psychotropy. A psychiatrzy przyznają: rekordziści potrafią brać je przez kilka lat.

Katarzyna Kaczorowska
26.09.2020