Świat

Wikipedia jubilatka

Wikipedia nie proponuje uporządkowanej hierarchii, ale bazę danych zawierającą zbiór haseł, których obszerność nie oznacza obiektywnej ważności tematu, tylko stopień zainteresowania nim przez wikipedystów. Wikipedia nie proponuje uporządkowanej hierarchii, ale bazę danych zawierającą zbiór haseł, których obszerność nie oznacza obiektywnej ważności tematu, tylko stopień zainteresowania nim przez wikipedystów. EAST NEWS

Ta najpopularniejsza internetowa encyklopedia, i jednocześnie największy uporządkowany cyfrowy zasób wiedzy, kończy 15 stycznia już (dopiero?) dwadzieścia lat. Ponad 55 mln artykułów w ponad 300 językach, wersja angielskojęzyczna liczy 6,2 mln haseł, polskojęzyczna 1,5 mln.

Jeśli trzymać się teorii, projekt nie powinien nigdy powstać, bo oparty jest na systematycznej nieodpłatnej pracy wolontariuszy. To dobre do jednorazowych akcji, a nie do budowy czegoś tak poważnego, jak światowa encyklopedia.

Polityka 3.2021 (3295) z dnia 12.01.2021; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Pomocnik Historyczny

Kobiety na froncie

Rozmowa ze Swiatłaną Aleksijewicz, autorką bestsellera „Wojna nie ma w sobie nic z kobiety”, o żołnierkach Armii Czerwonej

Paweł Sulik
15.06.2021