Świat

Laboratorium Izrael

Żywe laboratorium

Izraelczycy już wkrótce będą mieli również własną szczepionkę. Pracuje nad nią Instytut Biologiczny w Ness Zionie. Izraelczycy już wkrótce będą mieli również własną szczepionkę. Pracuje nad nią Instytut Biologiczny w Ness Zionie. DPA / PAP
Nigdzie na świecie szczepienia na covid nie przebiegają tak szybko jak w Izraelu. Ale bardziej niż ze skutecznych procedur wynika to z elastyczności i z osobistych pobudek premiera Netanjahu, któremu łatka bohatera narodowego pozwoliłaby przetrwać w polityce.
Premier Netanjahu obiecał, że cały Izrael będzie zaszczepiony do końca marca. I tak pewnie będzie.EAST NEWS Premier Netanjahu obiecał, że cały Izrael będzie zaszczepiony do końca marca. I tak pewnie będzie.

Największe laboratorium firmy Pfizer jest wielkości województwa zachodniopomorskiego. Ale zamieszkuje je ponad 9 mln osób. Teren otoczony jest najlepiej strzeżonymi granicami na świecie, a od początku pandemii mogą do niego wjechać w zasadzie tylko Izraelczycy. Izrael, bo o nim mowa, w zamian za pierwszeństwo w kolejce przekonał firmę Pfizer produkującą szczepionki przeciwko Covid-19, że Izrael mógłby być polem doświadczalnym, na którym będzie można uzyskać szczegółowe dane na temat efektywności leku i ewentualnych powikłań.

Polityka 5.2021 (3297) z dnia 26.01.2021; Świat; s. 50
Oryginalny tytuł tekstu: "Laboratorium Izrael"

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Pomocnik Historyczny

Królewny – żony i matki władców

Wagę dynastycznej dyplomacji rozumieli także Piastowie i Jagiellonowie, którzy wykorzystywali ożenki swoich sióstr, córek i wnuczek do zawierania politycznych aliansów.

Anna Czarniecka
23.02.2021