Rabaty na prenumeratę cyfrową Polityki

40% lub 50%

Subskrybuj
Świat

Biden na całą biedę

Herkulesowe zadanie Bidena

Zaprzysiężenie 46. prezydenta USA. Obok jego żona Jill trzymająca Biblię i dzieci Ashley i Hunter. Zaprzysiężenie 46. prezydenta USA. Obok jego żona Jill trzymająca Biblię i dzieci Ashley i Hunter. Andrew Harnik-POOL / Getty Images
Joe Biden już wie, że nie może wszystkiego. Dlatego próbuje zrobić jak najwięcej, zanim dowiedzą się o tym inni.
78-letni prezydent Joe Biden imponuje energią.Kevin Lamarque / Reuters/Forum 78-letni prezydent Joe Biden imponuje energią.

Wszystko wyglądało inaczej niż zwykle, choć miał to być długo oczekiwany powrót do normy. Na Mallu przed Kapitolem, gdzie na inaugurację nowego prezydenta schodziły się zawsze tłumy, sterczało 200 tys. gwiaździstych flag. Trawnik otaczał wysoki metalowy płot, za którym przechadzali się żołnierze w polowych mundurach z bronią.

Tylko ostatni fragment placu, pod kopułą Kapitolu, przypominał poprzednie ceremonie. Kilkuset prominentów siedziało na krzesełkach pandemicznie oddalonych od siebie, orkiestra marynarki wojennej grała marsze.

Polityka 5.2021 (3297) z dnia 26.01.2021; Temat tygodnia; s. 12
Oryginalny tytuł tekstu: "Biden na całą biedę"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Niezbędnik

Arabowie szukają mistrzów

Siła nauki arabskiej w okresie klasycznym to otwartość na zmiany, ale też zwykła ciekawość świata.

Mateusz Wilk
06.05.2014