Świat

Ludzie ze złota

RUMUNIA: Skrajna prawica zafascynowana Kaczyńskim

Członkowie partii AUR sprzeciwiają się wprowadzonemu w Rumunii lockdownowi. Na zdjęciu w parlamencie z tabliczkami „Otwórzcie szkoły!”. Członkowie partii AUR sprzeciwiają się wprowadzonemu w Rumunii lockdownowi. Na zdjęciu w parlamencie z tabliczkami „Otwórzcie szkoły!”. EPA / PAP
W Rumunii po 20 latach znienacka pojawiła się skrajna prawica. Podziwia Jarosława Kaczyńskiego i ma świetne warunki do burzliwego rozwoju.
Założyciel Sojuszu na rzecz jedności Rumunów (AUR) George Simion.Mihai Armas/Wikipedia Założyciel Sojuszu na rzecz jedności Rumunów (AUR) George Simion.

Rumuni! Nadszedł moment odzyskania Rumunii! Chwila wyzwolenia spod bolszewicko-stalinowskiej dominacji Iohannisa, Orbána i Arafata” – ten internetowy wpis przejdzie do historii.

Klaus Iohannis to prezydent Rumunii z mniejszości niemieckiej w Siedmiogrodzie. Ludovic Orban to do niedawna premier, którego rodzina ma węgierskie korzenie. A Raed Arafat, wiceminister spraw wewnętrznych i twórca rumuńskiego ratownictwa medycznego, odgrywający ważną rolę w walce z pandemią, to naturalizowany Palestyńczyk.

Polityka 8.2021 (3300) z dnia 16.02.2021; Świat; s. 44
Oryginalny tytuł tekstu: "Ludzie ze złota"

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Pomocnik Historyczny

Losy władczyń, które nie mogły dać mężom potomka

Kobieta, która nie mogła urodzić następcy tronu, była narażona na niebezpieczeństwa.

Tomasz Targański
23.02.2021