„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Świat

Halo, tu Joe. Do kogo Biden zadzwonił, a do kogo wciąż nie?

Joe Biden rozmawia z prezydentem Meksyku Andresem Manuelem Lopez Obradorem, 22 stycznia 2021 r. Joe Biden rozmawia z prezydentem Meksyku Andresem Manuelem Lopez Obradorem, 22 stycznia 2021 r. White House / Zuma Press / Forum
Jak wszyscy prezydenci USA Joe Biden w pierwszych dniach i tygodniach urzędowania zadzwonił do przywódców niektórych państw. Istotne jest także to, kto się telefonu nie doczekał.

Wybór i kolejność telefonów do zagranicznych liderów nie pokrywają się z tym, jakie kraje wyróżnili w ten sposób poprzednicy Bidena w Białym Domu. Nie znaczy to, że to wynik jego osobistych preferencji. Wybór rozmówców nie musi nawet sygnalizować, że polityka nowej administracji będzie zasadniczo różnić się od polityki Donalda Trumpa. O tym, do kogo prezydent zadzwonił, a do kogo jeszcze nie, decydują geopolityka i aktualna sytuacja międzynarodowa, inna dziś niż za rządów Trumpa i Baracka Obamy.

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Wymarsz z religii

W szkołach średnich, w dużych miastach, uczestniczący w lekcjach religii to już mniejszość. Topniejąca z roku na rok.

Joanna Podgórska
01.12.2021