Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Świat

Rosyjski zastrzyk

ROSJA: Kontrowersje wokół rosyjskiej szczepionki

Światowe media do niedawna skupiały się na zachodnich preparatach, do rosyjskiego podchodząc z dużą nieufnością. Światowe media do niedawna skupiały się na zachodnich preparatach, do rosyjskiego podchodząc z dużą nieufnością. Shutterstock
Jeśli Niemcy kupią Sputnika V i okaże się on skuteczny, trudno będzie innym europejskim rządom uzasadnić pozamedyczne obawy przed rosyjską szczepionką.
Gam-COVID-Vac czyli szczepionka Sputnik V.Mos.ru/Wikipedia Gam-COVID-Vac czyli szczepionka Sputnik V.

Wchodząc na stronę rosyjskiego Sputnika V, nie sposób przeoczyć hasła: „Pierwsza zarejestrowana szczepionka przeciwko Covid-19”. Ikonki Facebooka, Twittera, Instagrama i Youtube’a zachęcają, aby zasubskrybować Sputnika. Więcej możemy przeczytać w kilku wersjach językowych – kolejno w rosyjskiej, angielskiej, chińskiej, arabskiej, hiszpańskiej, portugalskiej, francuskiej, filipińskiej i malajskiej.

Również po niemiecku. Angela Merkel oświadczyła niedawno, że „każda szczepionka jest mile widziana w Unii Europejskiej” i nie widzi przeciwwskazań, aby wykorzystać Sputnika, jeśli otrzyma odpowiednie certyfikacje.

Polityka 9.2021 (3301) z dnia 23.02.2021; Świat; s. 52
Oryginalny tytuł tekstu: "Rosyjski zastrzyk"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >