Świat

Środkowy Ameryki

USA: Polityczny głos Bruce’a Springsteena

Kadry z reklamy nagrywanej w Lebanon w stanie Kansas, w geograficznym środku Stanów Zjednoczonych. Kadry z reklamy nagrywanej w Lebanon w stanie Kansas, w geograficznym środku Stanów Zjednoczonych. Jeep/Stellantis
Bruce Springsteen wystąpił w reklamie Jeepa, żeby po czterech latach rządów Donalda Trumpa wezwać rodaków do pojednania. Bo jeśli nie on, to kto?
Bruce SpringsteenJeep/Stellantis Bruce Springsteen

Gwiazdor rocka nigdy dotąd nie zagrał w reklamie, co w amerykańskim show-biznesie jest rzadkością. Wszyscy sprzedają swój wizerunek; najwięksi robią to w patriotycznie wzmożonych spotach pokazywanych podczas Super Bowl, czyli finału ligi futbolu amerykańskiego. Minuta czasu antenowego w przerwie meczu, który co roku ogląda 100 mln Amerykanów, kosztuje 11 mln dol.

W przerwie Super Bowl w 2015 r. Bob Dylan przypominał rodakom, że „fabryki w Detroit stworzyły samochody, a samochody stworzyły Amerykę” (w sensie kulturowym, społecznej mobilności itp.

Polityka 9.2021 (3301) z dnia 23.02.2021; Świat; s. 46
Oryginalny tytuł tekstu: "Środkowy Ameryki"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Fotoreportaże

Indyjska tragedia: kto zawinił

Hindusi żyją w kraju, który każdego dnia odsłania całe piękno i nędzę istnienia. Niczego nie ukrywa – teraz w pandemii również własnej śmierci.

Paulina Wilk
11.05.2021