Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Królowe Węgier

WĘGRY: Jak Orbán walczy z drag queen

Zeszłoroczne wybory węgierskiej Drag Queen. Od lewej: Georgia Black, Valerie Divine i Victoria Rose. Zeszłoroczne wybory węgierskiej Drag Queen. Od lewej: Georgia Black, Valerie Divine i Victoria Rose. Budapest Eye
Dwa lata temu zdarzyło mi się, że po przedstawieniu wpadałem do sklepu jeszcze w przebraniu. Teraz bym się bał – mówi jedna z węgierskich drag queen.
Bonnie Andrews.Facebook Bonnie Andrews.

Możesz założyć perukę i fantazyjne ciuchy. Ale to oczy sprawiają, że stajesz się kobietą. Transformacja zaczyna się od zamaskowania brwi i nałożenia podkładu supracolor nad powiekami. Zazwyczaj różowego, bez łączenia z innymi kolorami – zgodnie z zasadą, że im skromniej, tym piękniej. Potem czas na rzecz najtrudniejszą: tusz do kresek, żeby podkreślić kontury oczu. Jeśli coś się tu sfuszeruje, trzeba zaczynać wszystko od nowa. Valerie Divine opanowanie tej sztuki zajęło kilka tygodni.

Kobiety twierdzą, że ich makijaż wydobywa zalety i ukrywa wady.

Polityka 9.2021 (3301) z dnia 23.02.2021; Świat; s. 54
Oryginalny tytuł tekstu: "Królowe Węgier"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Omikron. Czy faktycznie potrzebna nam nowa wersja szczepionki?

Żaden z dotychczasowych wariantów SARS-CoV-2 nie wymagał wprowadzenia zaktualizowanej wersji szczepionki. Omikron jest pierwszym, w przypadku którego taka ewentualność na poważnie jest brana pod uwagę. Jednak – czy to w ogóle konieczne? Są wątpliwości.

Piotr Rzymski
18.01.2022