Świat

Kłopoty Trumpa. Sąd Najwyższy orzekł nie po jego myśli

Były prezydent Donald Trump musi udostępnić wszystkie dokumenty biznesowe. Były prezydent Donald Trump musi udostępnić wszystkie dokumenty biznesowe. Shealah Craighead / Trump White House Archived / Flickr CC by SA
Jeśli śledztwo w sprawie oszustw finansowych Trumpa zwieńczy akt oskarżenia, zdarzy się rzecz bez precedensu: pierwszy w historii USA proces kryminalny byłego prezydenta.

Amerykański Sąd Najwyższy rozstrzygnął ostatecznie w poniedziałek spór Donalda Trumpa z prokuratorami w Nowym Jorku, którzy od kilku lat prowadzą śledztwo w sprawie podejrzeń, że jako magnat nieruchomościowy dopuszczał się masowych oszustw. Były prezydent musi udostępnić im wszystkie dokumenty, tzn. zeznania podatkowe, okresowe sprawozdania finansowe, teksty umów ubezpieczeniowych, podań o kredyty, materiały z audytów i wszelkie inne rzucające światło na jego transakcje.

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Za murami seminariów. Co chłopaków tam pcha? Jak sobie radzą?

Dziś mamy w Polsce ponad 70 seminariów, gdzie klerycy przez sześć lat są przygotowywani do swego zawodu.

Adam Szostkiewicz
24.09.2021