Rabaty na prenumeratę cyfrową Polityki

40% lub 50%

Subskrybuj
Świat

Instrukcja wymiany cara

ROSJA: Kto po Putinie?

Reżim Putina jest osłabiony kłopotami gospodarczymi, powoli, ale stale traci społeczne poparcie. Reżim Putina jest osłabiony kłopotami gospodarczymi, powoli, ale stale traci społeczne poparcie. Sergei Karpukhin/Reuters / Forum
Uzurpator Nawalny i jego poplecznicy zapełnili więzienia. Car Putin zaś rządzi, jak rządził. Tyle że poddani zrozumieli, że nie jest wieczny. Pytają więc: co będzie dalej?
„Aleksiej Nawalny nie wyjdzie na wolność wcześniej, niż na wolność nie wyjdzie Rosja. I odwrotnie” – spointował wyrok pisarz Boris Akunin.Moscow City Court/Associated Press/EAST NEWS „Aleksiej Nawalny nie wyjdzie na wolność wcześniej, niż na wolność nie wyjdzie Rosja. I odwrotnie” – spointował wyrok pisarz Boris Akunin.

Prokurator Jekatierina Frołowa ma ledwie 33 lata, a na pagonach munduru rangę radcy sprawiedliwości. To wysoko, w armii albo milicji byłaby podpułkownikiem. Jej szybkie awanse są zrozumiałe. Pięć lat temu Frołowa – wówczas jeszcze zupełny żółtodziób – żądała dwóch lat więzienia dla słynnego blogera Antona Nosika za nieprawomyślny wpis w sieci. Skończyło się na grzywnie, ale dostrzeżono jej zaangażowanie. Teraz sprawa jest poważniejsza. Frołowa oskarża Aleksieja Nawalnego, a ten na wolność wyjść nie może.

Polityka 10.2021 (3302) z dnia 02.03.2021; Świat; s. 46
Oryginalny tytuł tekstu: "Instrukcja wymiany cara"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ludzie i style

Polityka przy stole. Symulator kampanii wyborczej i inne planszówki

Kogo znane na co dzień z ekranów i gazet polityczne spory nadal bardziej ekscytują, niż męczą, może sprawdzić swoich sił w ich wersji pudełkowej. Uwaga – wciągają jak prawdziwe.

Michał Klimko
25.11.2021