Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Świat

Instrukcja wymiany cara

ROSJA: Kto po Putinie?

Reżim Putina jest osłabiony kłopotami gospodarczymi, powoli, ale stale traci społeczne poparcie. Reżim Putina jest osłabiony kłopotami gospodarczymi, powoli, ale stale traci społeczne poparcie. Sergei Karpukhin/Reuters / Forum
Uzurpator Nawalny i jego poplecznicy zapełnili więzienia. Car Putin zaś rządzi, jak rządził. Tyle że poddani zrozumieli, że nie jest wieczny. Pytają więc: co będzie dalej?
„Aleksiej Nawalny nie wyjdzie na wolność wcześniej, niż na wolność nie wyjdzie Rosja. I odwrotnie” – spointował wyrok pisarz Boris Akunin.Moscow City Court/Associated Press/EAST NEWS „Aleksiej Nawalny nie wyjdzie na wolność wcześniej, niż na wolność nie wyjdzie Rosja. I odwrotnie” – spointował wyrok pisarz Boris Akunin.

Prokurator Jekatierina Frołowa ma ledwie 33 lata, a na pagonach munduru rangę radcy sprawiedliwości. To wysoko, w armii albo milicji byłaby podpułkownikiem. Jej szybkie awanse są zrozumiałe. Pięć lat temu Frołowa – wówczas jeszcze zupełny żółtodziób – żądała dwóch lat więzienia dla słynnego blogera Antona Nosika za nieprawomyślny wpis w sieci. Skończyło się na grzywnie, ale dostrzeżono jej zaangażowanie. Teraz sprawa jest poważniejsza. Frołowa oskarża Aleksieja Nawalnego, a ten na wolność wyjść nie może.

Polityka 10.2021 (3302) z dnia 02.03.2021; Świat; s. 46
Oryginalny tytuł tekstu: "Instrukcja wymiany cara"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >