Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Kuba w zasięgu

KUBA: Czy internet obali komunizm?

Jeden z publicznych hotspotów w Hawanie. Jeden z publicznych hotspotów w Hawanie. AP / EAST NEWS
Czy wystarczy dać Kubańczykom dostęp do internetu i Facebooka, a po ideałach rewolucji nie będzie śladu?
Dzięki wciąż mocno ograniczonemu, ale mimo wszystko coraz powszechniejszemu dostępowi do komórkowego internetu Malecón znów jest oknem. Dla Kuby na świat, dla świata – na Kubę.Forum Dzięki wciąż mocno ograniczonemu, ale mimo wszystko coraz powszechniejszemu dostępowi do komórkowego internetu Malecón znów jest oknem. Dla Kuby na świat, dla świata – na Kubę.

Malecón to prawdopodobnie najbardziej znany bulwar na całych Karaibach. Ciągnie się przez prawie 10 km wzdłuż hawańskiego wybrzeża i prowadzi od ekskluzywnych hoteli do miejskiego portu, ufortyfikowanego jeszcze przez hiszpańskich kolonialistów. Z tego, co dzieje się na Malecón i w jego bezpośrednim sąsiedztwie, można wiele się dowiedzieć o sytuacji na Kubie. To tam, pomiędzy wielkimi głazami obmywanymi przez morze, całymi dniami sterczą wędkarze. Zawsze przybywa ich podczas kryzysów, które od upadku ZSRR regularnie nawiedzają wyspę.

Polityka 10.2021 (3302) z dnia 02.03.2021; Świat; s. 54
Oryginalny tytuł tekstu: "Kuba w zasięgu"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Omikron. Czy faktycznie potrzebna nam nowa wersja szczepionki?

Żaden z dotychczasowych wariantów SARS-CoV-2 nie wymagał wprowadzenia zaktualizowanej wersji szczepionki. Omikron jest pierwszym, w przypadku którego taka ewentualność na poważnie jest brana pod uwagę. Jednak – czy to w ogóle konieczne? Są wątpliwości.

Piotr Rzymski
18.01.2022