Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Świat

Czechy za zamkniętymi drzwiami

CZECHY: Władza przygnieciona covidem

Czesi testują na potęgę. Rząd ogłosił powszechne testy na covid w każdym zakładzie pracy. Czesi testują na potęgę. Rząd ogłosił powszechne testy na covid w każdym zakładzie pracy. CTK / PAP
Pandemia u naszych południowych sąsiadów przybrała rozmiary narodowej tragedii. Kolejną ofiarą wirusa może być rząd, a może nawet godność narodowa.
W opozycji, dotąd podzielonej, wyrósł w trakcie pandemii zawodnik wagi ciężkiej, który szykuje się do przejęcia rządów. To Ivan Bartoš, szef Partii Piratów, traktowanej dotąd z przymrużeniem oka.CTK/PAP W opozycji, dotąd podzielonej, wyrósł w trakcie pandemii zawodnik wagi ciężkiej, który szykuje się do przejęcia rządów. To Ivan Bartoš, szef Partii Piratów, traktowanej dotąd z przymrużeniem oka.

„Jak to się stało, że Czechy zostały mistrzem świata w covid?” – pytał kilka dni temu ekspert ekonomiczny Daniel Münich na portalu seznam.cz. Nasz sąsiad jeszcze przed rokiem był uznawany za wzór walki z pandemią. Dziś – w połowie marca – jest europejską czarną dziurą, z rekordową liczbą zarażonych, rekordowymi przyrostami nowych przypadków i rekordową liczbą zgonów.

Tylko 3 marca przybyło ponad 16,6 tys. nowych zakażeń, a liczba zmarłych z powodu wirusa w tym 11-milionowym państwie przekroczyła 20 tys.

Polityka 11.2021 (3303) z dnia 09.03.2021; Świat; s. 46
Oryginalny tytuł tekstu: "Czechy za zamkniętymi drzwiami"
Reklama