Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Świat

Sami to uczyniliśmy

Brytania się luzuje

Ostatnie przygotowania do otwarcia sklepów, które rząd zapowiada na 12 kwietnia. Ostatnie przygotowania do otwarcia sklepów, które rząd zapowiada na 12 kwietnia. Phil Noble/Reuters / Forum
Wielka Brytania wychodzi z długiego lockdownu jako pierwsza w Europie. A pokonanie covidu staje się na Wyspach pożywką dla nacjonalizmu.
Brytyjski rząd bez żadnego przetargu przyznał kontrakty związane z pandemią o wartości 10,5 mld funtów, a firmy mające odpowiednie powiązania polityczne wygrywały je dziesięciokrotnie częściej.Vuk Valcic/Zuma Press/Forum Brytyjski rząd bez żadnego przetargu przyznał kontrakty związane z pandemią o wartości 10,5 mld funtów, a firmy mające odpowiednie powiązania polityczne wygrywały je dziesięciokrotnie częściej.

Zapowiadając zakończenie lockdownu, premier Boris Johnson mówił w Izbie Gmin, że skoro nie widać szans na zupełne pozbycie się wirusa, to nie można w nieskończoność tkwić w restrykcjach. Bo te osłabiają gospodarkę, uderzają w fizyczne i psychiczne samopoczucie obywateli i zmniejszają szanse edukacyjne dzieci. Johnson zapowiedział też, że „plan wyjścia” będzie ostrożny, ale jednocześnie nieodwracalny.

I tak się stało – Wielka Brytania, jako pierwszy duży kraj Europy, wychodzi z covidowych ograniczeń już od 8 marca.

Polityka 16.2021 (3308) z dnia 13.04.2021; Świat; s. 40
Oryginalny tytuł tekstu: "Sami to uczyniliśmy"
Reklama