„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Świat

Turcja testuje prohibicję

Recep Tayyip Erdoğan Recep Tayyip Erdoğan Getty Images

Gorączka zakupów przed zapowiedzianymi ograniczeniami w handlu objęła w Turcji jeszcze jedną branżę: sklepy monopolowe. Po raz pierwszy od czasów Atatürka (skądinąd zagorzałego miłośnika raki, miejscowej anyżówki, zwanej lwim mlekiem) zakazano sprzedaży alkoholu. Posunięcie to znalazło się na długiej liście covidowych restrykcji: po marcowym odmrożeniu i późniejszym znacznym wzroście zakażeń na nowo wprowadzony został lockdown, zamknięto szkoły, ograniczono poruszanie się oraz drastycznie – handel, poza podstawowymi produktami (raki, wina i popularnego piwa Efes na niej nie umieszczono).

Polityka 20.2021 (3312) z dnia 11.05.2021; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Agnieszka Graff i Elżbieta Korolczuk dla „Polityki”: Prawica nauczyła się grać w gender

Rozmowa z Agnieszką Graff i Elżbietą Korolczuk o kobietach, które na ulicach pokazują nowy feminizm, i mężczyznach zakażonych ultrakonserwatyzmem.

Katarzyna Czarnecka
01.12.2021