Świat

Rakietą do piekła

Piekło spadających rakiet

Wieża Al-Sharouk w Gazie po izraelskim nalocie, maj 2021 r. Wieża Al-Sharouk w Gazie po izraelskim nalocie, maj 2021 r. Sameh Rahmi/NurPhoto / Getty Images
Nie ma znaczenia, kto zaczął tym razem. Nic się nie zmieni, dopóki „Izrael ma pełne prawo do samoobrony” przed własnymi arabskimi obywatelami.
Palestyńscy demonstranci szukali schronienia na terenie meczetu Al-Aksa, ale izraelska policja wdarła się do środka i użyła gazu łzawiącego.Ammar Awad/Reuters/Forum Palestyńscy demonstranci szukali schronienia na terenie meczetu Al-Aksa, ale izraelska policja wdarła się do środka i użyła gazu łzawiącego.

Lokalny spór o nieruchomość między prywatnymi podmiotami został przez palestyńskich terrorystów rozdmuchany do rozmiarów ogólnonarodowych i wykorzystany, żeby podburzać do przemocy” – czytamy w oświadczeniu, które rząd Izraela wydał 7 maja. Tydzień później, kiedy zamykaliśmy ten numer POLITYKI, obie strony konfliktu odpalały na siebie setki rakiet, samoloty pasażerskie lecące do Tel Awiwu zawracały, w izraelskich miastach trwały walki uliczne między Żydami i Arabami. A wszystko z powodu kilku domów w dzielnicy Szejk Dżarrah w Jerozolimie.

Polityka 21.2021 (3313) z dnia 18.05.2021; Świat; s. 57
Oryginalny tytuł tekstu: "Rakietą do piekła"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Szamani i inni szatani. Polska religijność zabobonna

Magiczna, zabobonna religijność staje się coraz bardziej powszechna w polskim Kościele. A pandemia jeszcze nasiliła te tendencje.

Joanna Podgórska
21.07.2021