Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Tylko nie Orbán

Czy Orbán straci władzę?

Viktor Orbán Viktor Orbán POOL/Reuters / Forum
Przed Fideszem pierwszy raz stanęło widmo utraty władzy. Powód jest przełomowy, ale też dość banalny: pierwszy raz na taką skalę zjednoczyła się węgierska opozycja.
Gergely KarácsonyBloomberg/Getty Images Gergely Karácsony

Zapytany, co go łączy z pozostałymi liderami opozycji, Péter Márki-Zay odpowiada zaskakująco szczerze jak na polityka: – Oprócz chęci odsunięcia Viktora Orbána od władzy? Niewiele. Ale wszystko jest lepsze od Orbána. Nawet chaos.

Wyczerpana porażkami węgierska opozycja eksperymentuje z nową strategią. W zaplanowanych na wiosnę 2022 r. wyborach parlamentarnych sześć ugrupowań – od postkomunistów przez partię byłego premiera Ferenca Gyurcsánya, liberałów, zielonych i młodzież z ruchu Momentum, aż po prawicowy Jobbik – w 106 jednomandatowych okręgach po raz pierwszy wystawi wspólnych kandydatów na posłów.

Polityka 22.2021 (3314) z dnia 25.05.2021; Świat; s. 48
Oryginalny tytuł tekstu: "Tylko nie Orbán"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Guru strategii i willa na Żoliborzu

Jacek Bartosiak to prawnik i popularny w PiS geopolityk amator. Głosi nieufność wobec Zachodu, twierdzi, że Polska bez pomocy NATO może wygrać z Rosją. Kancelaria adwokacka Bartosiaka przez siedem lat działała w domu żony Rogera de Bazelaire. To były dyrektor finansowy kremlowskiego oligarchy Michaiła Fridmana.

Tomasz Piątek
17.01.2022