„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Świat

Groźny Łukaszenka

Mińsk, przymusowe lądowanie samolotu Ryanair, na którego pokładzie znajdował się Raman Pratasiewicz. Mińsk, przymusowe lądowanie samolotu Ryanair, na którego pokładzie znajdował się Raman Pratasiewicz. AFP / EAST NEWS

Łukaszenka grubo przeszarżował. W cywilizowanym świecie nie porywa się samolotów pasażerskich. Nie uprowadza się lecących nimi dziennikarzy. Nie robi się tego w asyście wojskowego myśliwca. Dotąd białoruski dyktator był ledwie pariasem z peryferii, mógł dowolnie fałszować wybory, zlecać zabójstwa krytyków, torturować tysiące demonstrujących obywateli i nie spotykały go żadne poważne nieprzyjemności. Wszystkie te zbrodnie były lokalne, naturalnie wpisywały się w pejzaż przaśnego autorytaryzmu.

Polityka 22.2021 (3314) z dnia 25.05.2021; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Agnieszka Graff i Elżbieta Korolczuk dla „Polityki”: Prawica nauczyła się grać w gender

Rozmowa z Agnieszką Graff i Elżbietą Korolczuk o kobietach, które na ulicach pokazują nowy feminizm, i mężczyznach zakażonych ultrakonserwatyzmem.

Katarzyna Czarnecka
01.12.2021