Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Delta rozlewa się po świecie. Komu znów grozi lockdown?

W opanowaniu nowej fali nie pomaga sezon urlopowy. Na zdjęciu lotnisko na Majorce W opanowaniu nowej fali nie pomaga sezon urlopowy. Na zdjęciu lotnisko na Majorce Marcin Nowak / Zuma Press / Forum
Coraz więcej krajów ugina się pod naporem nowej fali zachorowań, wywołanej wariantem delta. Jednak izolacja i lockdown nie są rozwiązaniami, które można stosować w nieskończoność.

Na Antypodach koronawirusa miało już nie być. Z ust czołowych polityków Australii, na czele z premierem Scottem Morrisonem, podobne deklaracje padały kilkakrotnie w ostatnich miesiącach. Kraj miał wygrać z zarazą przede wszystkim dzięki szybkim i zdecydowanym reakcjom władz, które nawet przy jednocyfrowej liczbie nowych przypadków izolowały całe osiedla, a nawet miasta, miały też bardzo dobry system śledzenia osób, u których test na covid-19 dał wynik pozytywny. Do sukcesu przyczyniła się także niemal całkowita, trwająca już

 • Australia
 • covid-19
 • Warte przeczytania

  Reklama

  Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

  Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
  By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

  Informacja o RODO

  Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

  Czytaj także

  Kraj

  Guru strategii i willa na Żoliborzu

  Jacek Bartosiak to prawnik i popularny w PiS geopolityk amator. Głosi nieufność wobec Zachodu, twierdzi, że Polska bez pomocy NATO może wygrać z Rosją. Jego kancelaria adwokacka przez siedem lat działała w domu żony Rogera de Bazelaire. To były dyrektor finansowy kremlowskiego oligarchy Michaiła Fridmana.

  Tomasz Piątek
  17.01.2022