Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Kosmita

USA: Bezos w kosmosie

Jeff Bezos Jeff Bezos Blue Origin/Cover Images
Właściciel Amazona Jeff Bezos leci w kosmos – już nie tylko metaforycznie, zarabiając kolejne miliardy, ale też dosłownie. Wielu chciałoby, żeby tam pozostał.
W ubiegłym roku akcje Amazon wzrosły o 87 proc., a majątek Bezosa – o 86 mld dol.Daniel Oberhaus/Wikipedia CC BY 4.0 W ubiegłym roku akcje Amazon wzrosły o 87 proc., a majątek Bezosa – o 86 mld dol.

W rocznicę pierwszego załogowego lotu na Księżyc, 20 lipca, rakieta New Sheppard wyniesie w kosmos wehikuł z czterema osobami na pokładzie. Jedną z nich będzie 57-letni Jeff Bezos, założyciel i właściciel Amazona, biznesowo-medialnego imperium, do którego należy producent rakiety firma Blue Origin. Bezos, najbogatszy człowiek na świecie, wart 200 mld dol., podkreśla, że to tylko wstęp do przyszłej kolonizacji kosmosu, ponieważ ludzkość powinna dać odetchnąć nadmiernie eksploatowanej Ziemi. M.

Polityka 28.2021 (3320) z dnia 06.07.2021; Świat; s. 64
Oryginalny tytuł tekstu: "Kosmita"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022