„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Świat

Włochy da się lubić

Włosi wymyślili się na nowo, kładąc nacisk na polot i ofensywną kreatywność, a w nagrodę, oprócz tytułu mistrzów Europy, zyskali sympatię kibiców. Włosi wymyślili się na nowo, kładąc nacisk na polot i ofensywną kreatywność, a w nagrodę, oprócz tytułu mistrzów Europy, zyskali sympatię kibiców. Michael Regan/UEFA / Getty Images
Jeśli wielkie turnieje mają służyć reklamie piłki nożnej, tegoroczne mistrzostwa Europy spełniły swoją rolę.

Futbolową atrakcyjność mierzy się liczbą strzelonych goli (Euro 2020 było rekordowe – 142), ich urodą, intensywnością gry, odwracaniem teoretycznie nieodwracalnego, narodzinami nowych gwiazd oraz sensacyjnymi rozstrzygnięciami. Tym razem postarali się o to Czesi (wyrzucając Holendrów) i Szwajcarzy (eliminując po fantastycznej pogoni mistrzów świata Francuzów), a Węgrzy o mały włos już w fazie grupowej nie pogrążyli Niemców.

Mistrzostwo Europy dla Włochów – po zwycięstwie nad Anglią rzutami karnymi – zostało dość zgodnie przyjęte jako zasłużone.

Polityka 29.2021 (3321) z dnia 13.07.2021; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Agnieszka Graff i Elżbieta Korolczuk dla „Polityki”: Prawica nauczyła się grać w gender

Rozmowa z Agnieszką Graff i Elżbietą Korolczuk o kobietach, które na ulicach pokazują nowy feminizm, i mężczyznach zakażonych ultrakonserwatyzmem.

Katarzyna Czarnecka
01.12.2021