Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Wichura w Hawanie

KUBA: Protesty w Hawanie

Hawana, 17 lipca. Hawana, 17 lipca. Alexandre Meneghini/Reuters / Forum
Łyk wolności może działać jak odkrycie seksu – napisała po protestach na Kubie niezależna blogerka. Chcesz więcej i więcej.
Dlaczego protesty wybuchły teraz? Krótko: z powodu największego kryzysu, jaki Kuba przeżywa od upadku Związku Radzieckiego.Reuters/Forum Dlaczego protesty wybuchły teraz? Krótko: z powodu największego kryzysu, jaki Kuba przeżywa od upadku Związku Radzieckiego.

Wichura w Hawanie” to tytuł powieści sławnego kubańskiego pisarza Leonarda Padury. Ta kryminalna historia, której centralną intrygą jest zabójstwo pewnej nauczycielki, ukazuje też zniuansowany obraz społeczeństwa na Kubie. Tytułowa wichura jest częścią nastroju miasta i wyspy. Czasem budzi tylko niepokój, zwykle raz do roku zamienia się w niszczący huragan; niekiedy prowokuje nastrój melancholii. Zawsze uzmysławia, że są rzeczy potężniejsze niż nasze kruche żywoty. I polityczne systemy.

Polityka 31.2021 (3323) z dnia 27.07.2021; Świat; s. 44
Oryginalny tytuł tekstu: "Wichura w Hawanie"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Guru strategii i willa na Żoliborzu

Jacek Bartosiak to prawnik i popularny w PiS geopolityk amator. Głosi nieufność wobec Zachodu, twierdzi, że Polska bez pomocy NATO może wygrać z Rosją. Kancelaria adwokacka Bartosiaka przez siedem lat działała w domu żony Rogera de Bazelaire. To były dyrektor finansowy kremlowskiego oligarchy Michaiła Fridmana.

Tomasz Piątek
17.01.2022