„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Świat

„Kaczyński z kosztami się nie liczy”. Polska znów na ustach świata

Jarosław Kaczyński wychodzi z sali obrad. 11 sierpnia 2021 r. Jarosław Kaczyński wychodzi z sali obrad. 11 sierpnia 2021 r. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Drugi dzień z rzędu zagraniczne redakcje alarmują, że nad Wisłą mamy początek końca niezależnych mediów. Zdaniem wielu zachodnich publicystów Polska ostatniej nocy zrobiła krok w stronę autokracji.

„Awantura w parlamencie i przyjęcie kontrowersyjnej ustawy oznacza, że TVN, największa prywatna stacja w kraju, nierzadko krytyczna wobec prawicowego rządu, może stracić licencję na nadawanie” – tymi słowami otworzył się dziś serwis informacyjny kanału Euronews. Doniesienia z Polski, ilustrowane materiałem filmowym z wczorajszych obrad Sejmu i wystąpieniami Mateusza Morawieckiego w Parlamencie Europejskim, były o poranku najważniejszym materiałem – wyprzedziły informacje o pożarach w Grecji i ostatniej rundzie negocjacji amerykańskich dyplomatów z przywódcami talibów.

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Zaszczepieni też chorują. Dlaczego trzecia dawka jest niezbędna?

Coraz więcej osób wątpi w szczepionki przeciwko covid, skoro nawet po trzech dawkach przytrafia im się zakażenie. Czy zatem decyzję o szczepieniu przypominającym lepiej odłożyć do czasu, aż pojawią się skuteczniejsze preparaty?

Paweł Walewski
04.12.2021