„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Świat

Polska osamotniona. Czy w ogóle mamy politykę zagraniczną?

Andrzej Duda podczas obchodów rocznicy bitwy warszawskiej na Powązkach Andrzej Duda podczas obchodów rocznicy bitwy warszawskiej na Powązkach Kuba Atys / Agencja Gazeta
Polacy, którzy tyle tragedii wycierpieli w historii z powodu osamotnienia, powinni lepiej rozumieć, że bezpieczeństwo naszego kraju zależy od dobrych stosunków z innymi.

W Dniu Wojska Polskiego Andrzej Duda z bombastyczną przesadą zapowiadał, że będzie bronił konstytucji i przestrzegał zawartych umów gospodarczych Polski. Naiwni przyjęli to za sygnał, że prezydent może zawetować ustawę – tzw. lex TVN – zmierzającą do wywłaszczenia polskiej stacji telewizyjnej będącej własnością kapitału amerykańskiego.

To naiwne z dwu powodów. Marszałek Józef Piłsudski mówił, że urzędnik państwowy nie powinien zapewniać, że będzie przestrzegał prawa, bo to jego psi obowiązek i tylko do tego celu został powołany.

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Prof. Ewa Łętowska o sztuce godzenia się z nieuniknionym i przemijaniu

Prof. Ewa Łętowska o przemijaniu i przygotowaniach do śmierci. I o tym, co nas jeszcze w Polsce może czekać.

Violetta Krasnowska
08.12.2021