Świat

Kropelka wielkiego oszustwa

Wielki przekręt Elisabeth Holmes

Elisabeth Holmes Elisabeth Holmes Yichuan Cao/NurPhoto / Getty Images

Elisabeth Holmes (rocznik 1984) hipnotyzowała swoich rozmówców spojrzeniem wielkich niebieskich oczu, roztaczaniem wizji rewolucji technologicznej i swoim życiorysem. Jej ojciec piastował m.in. funkcję wiceprezesa potężnego koncernu energetycznego Enron (który w 2001 r. zbankrutował po skandalu z fałszowaniem dokumentacji finansowej). Droga życiowa Elisabeth nasuwała skojarzenia z takimi postaciami, jak Steve Jobs (była nim zafascynowana) – od dzieciństwa siedząca w książkach, świetna uczennica, zainteresowana komputerami (już w szkole średniej miała sprzedawać oprogramowanie chińskim uczelniom), studentka inżynierii w Uniwersytecie Stanforda.

Polityka 37.2021 (3329) z dnia 07.09.2021; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10
Oryginalny tytuł tekstu: "Kropelka wielkiego oszustwa"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Polska ma ludzi na sumieniu. A ja? Co z moim sumieniem?

Taktyka stanu wyjątkowego i bezwzględnych pushbacków nie przyniosła spodziewanych rezultatów. Łukaszenka nadal prowadzi swój sabotaż, a nawet go nasila. Polska ma ludzi na sumieniu. A ja? Co z moim sumieniem?

Renata Lis
23.09.2021