Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Wiosłuj, Olaf, wiosłuj

NIEMCY: Olaf Scholz – wicekanclerz kanclerzem?

„Olaf steruje – my wiosłujemy” – miał przyznać jeden z jego współpracowników. Tu (z przodu) wicekanclerz przy wiosłach. „Olaf steruje – my wiosłujemy” – miał przyznać jeden z jego współpracowników. Tu (z przodu) wicekanclerz przy wiosłach. Thomas Köhler/Photothek
Jeśli nie można wybrać dotychczasowej kanclerz, warto postawić na jej zastępcę, Olafa Scholza – zdaje się kalkulować wielu Niemców. I nie szkodzi, że ten zastępca jest z innej partii.
Scholz chce wysokiej płacy minimalnej i sprzeciwia się dalszemu podnoszeniu wieku emerytalnego. Ale to pragmatyk, który dawno zapomniał, że kiedyś był marksistą.Thomas Peter/Reuters/Forum Scholz chce wysokiej płacy minimalnej i sprzeciwia się dalszemu podnoszeniu wieku emerytalnego. Ale to pragmatyk, który dawno zapomniał, że kiedyś był marksistą.

Nad Hamburgiem świeci słońce. W Alsterze, prawym dopływie Łaby, tafla wody jest spokojna i tylko przepływająca łódź wywołuje niewielkie fale. Na pierwszym planie dziarsko wiosłuje 63-letni Olaf Scholz, wicekanclerz i minister finansów w rządzie Angeli Merkel. Odkąd ponad rok temu ogłosił, że powalczy o zwalniane przez nią miejsce, ma zdecydowanie mniej czasu na swoje hobby. Czego się jednak nie robi dla ekipy filmowej!

W wyścigach wioślarskich bywa tak, że osada, która przez długi czas jest w tyle za rywalami, na ostatnich metrach gwałtownie przyspiesza i wygrywa.

Polityka 39.2021 (3331) z dnia 21.09.2021; Świat; s. 54
Oryginalny tytuł tekstu: "Wiosłuj, Olaf, wiosłuj"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022