Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Pirat abstynent

CZECHY: Pirat Bartosz ratuje kraj

Walka z korupcją i ograniczenie zadłużenia to główne hasła Ivana Bartosza. Walka z korupcją i ograniczenie zadłużenia to główne hasła Ivana Bartosza. Tomas Tkacik / Zuma Press / Forum
Czy odtrutką na rządzących Czechami populistów okaże się nieco ekscentryczny Ivan Bartosz? Za kilka dni jego partia powalczy o zwycięstwo w wyborach parlamentarnych.
Ivan BartoszMichal Krumphanzl/CTK/PAP Ivan Bartosz

„Już dwa lata temu rozpocząłem w partii projekt »szykujemy się do rządu«” – deklaruje naczelny Pirat śródlądowych Czech. Od miesięcy próbuje podważyć swój wizerunek młodzieńczego rebelianta, luzaka i jajcarza. Stąd marsowe miny, poważne deklaracje i sążniste analizy, które wygłasza w mediach. Ma to mu dodać prestiżu, powagi i głosów w czeskich wyborach parlamentarnych, które odbędą się już 8 i 9 października.

41-letni Ivan Bartosz ewidentnie chce zostać mężem stanu.

Polityka 41.2021 (3333) z dnia 05.10.2021; Świat; s. 54
Oryginalny tytuł tekstu: "Pirat abstynent"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Historia

Od SB do NATO i UE

Książka amerykańskiego dziennikarza Johna Pomfreta pokazuje, jak po 1989 r. solidarnościowe władze z pomocą byłych szpiegów SB otworzyły nam drzwi na Zachód.

Grzegorz Rzeczkowski
17.01.2022