Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Świat

Kraj na opak

SZWECJA: Jak się sprawdził pandemiczny eksperyment

W mediach społecznościowych krąży żart, że Szwedzi nie muszą się już trzymać pandemicznej zasady 2 m odstępu i mogą wrócić do zwyczajowych 5 m. W mediach społecznościowych krąży żart, że Szwedzi nie muszą się już trzymać pandemicznej zasady 2 m odstępu i mogą wrócić do zwyczajowych 5 m. Shutterstock
Szwecja kończy swój oryginalny model walki z pandemią – rząd postanowił zaufać obywatelom i to się opłaciło.
W pierwszej fali pandemii, kiedy cała Europa pozostawała w izolacji, a w szwedzkich miastach toczyło się zwykłe życie, działały restauracje, otwarte były wszystkie sklepy, widać było ludzi bez maseczek.PantherMedia W pierwszej fali pandemii, kiedy cała Europa pozostawała w izolacji, a w szwedzkich miastach toczyło się zwykłe życie, działały restauracje, otwarte były wszystkie sklepy, widać było ludzi bez maseczek.

W Szwecji odwołano już wszystkie obostrzenia pandemiczne. Nie było ich wiele i większość była tylko sugerowana. W kinach nie sprawdza się paszportów covidowych, otwarto kluby nocne i nie zaleca się już kontynuowania pracy z domu. W mediach społecznościowych krąży żart, że Szwedzi nareszcie nie muszą trzymać się pandemicznej zasady dwóch metrów odstępu i mogą wrócić do zwyczajowych pięciu metrów.

Decyzję Szwecji uprzedziła Dania, która wycofała restrykcje z początkiem lutego, a zaraz po niej Norwegia i Finlandia.

Polityka 10.2022 (3353) z dnia 01.03.2022; Świat; s. 46
Oryginalny tytuł tekstu: "Kraj na opak"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >