Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Świat

Fronty wojny

Fronty wojny. Plan Putina zaczyna się sypać

Rosyjscy żołnierze w samochodzie oznaczonym literką Z, czyli siły wschodnie nacierające z Donbasu. Rosyjscy żołnierze w samochodzie oznaczonym literką Z, czyli siły wschodnie nacierające z Donbasu. Konstantin Mihalchevskiy/Sputnik / EAST NEWS
W Europie trwa największa wojna od 75 lat. Zaskakuje nieporadność najeżdżających Ukrainę Rosjan. Ale też rosną obawy, co może wyniknąć z ich desperacji.
Źródło: Jarosław Wolski – Nowa Technika Wojskowa, OSW – stan na 28 lutego.Lech Mazurczyk/Polityka Źródło: Jarosław Wolski – Nowa Technika Wojskowa, OSW – stan na 28 lutego.

Cel Rosjan stał się jasny po kilku godzinach agresji: jak najszybciej zmusić do kapitulacji stolicę Ukrainy i doprowadzić do ustąpienia legalnych władz. Najważniejsze bitwy tej wojny toczą się o Kijów, choć nadal na jego przedpolach. W mieście grasują grupy dywersyjne, ale to nie one zdecydują o jego losie. Po tym, jak Ukraińcy powstrzymali kilka prób szybkiego desantu na stołecznych lotniskach, na miasto z czterech stron ruszyły rosyjskie wojska pancerne. Mogą nacierać z marszu albo zamknąć okrążenie i wydać ultimatum: poddajecie się albo zaczynamy szturm.

Polityka 10.2022 (3353) z dnia 01.03.2022; Temat z okładki; s. 8
Oryginalny tytuł tekstu: "Fronty wojny"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >