Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Świat

Komik w heroicznej roli

Wołodymyr Zełenski. Komik w heroicznej roli

„Jesteśmy u siebie. Zwyciężymy. Prawda jest po naszej stronie”. Wołodymyr Zełenski podnosi na duchu. Zapewnia każdego żołnierza, że wie o jego bohaterstwie. „Jesteśmy u siebie. Zwyciężymy. Prawda jest po naszej stronie”. Wołodymyr Zełenski podnosi na duchu. Zapewnia każdego żołnierza, że wie o jego bohaterstwie. EAST NEWS
Wołodymyr Zełenski, który niedawno grał tylko prezydenta w serialu, wziął historyczną odpowiedzialność za Ukrainę. Dawny komik na naszych oczach stał się mężem stanu.
Wołodymyr Zełenski pochodzi z rodziny ukraińskich Żydów, urodził się w Krzywym Rogu w środkowej Ukrainie.Mateusz Włodarczyk/Forum Wołodymyr Zełenski pochodzi z rodziny ukraińskich Żydów, urodził się w Krzywym Rogu w środkowej Ukrainie.

Kiedy w poniedziałek rano piszemy te słowa, prezydent Zełenski w okrążonym Kijowie zagrzewa do oporu. To mają być decydujące godziny obrony stolicy.

Już nie da się zatrzymać kamery, cofnąć taśmy, zmienić aktorów. Trwa wojna. Prezydent zdjął garnitur i krawat, założył bluzę khaki. Do Ukraińców mówi krótko i węzłowato. Obala słowa rosyjskiej propagandy. Kiedy Amerykanie powiadomili go o zagrożeniu życia i zaproponowali ewakuację w bezpieczne miejsce, odpowiedział krótko: „Potrzebuję amunicji, nie podwózki”.

Polityka 10.2022 (3353) z dnia 01.03.2022; Temat tygodnia; s. 20
Oryginalny tytuł tekstu: "Komik w heroicznej roli"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >