Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Świat

Kandydat na Brutusa

Odsunie Putina? Siergiej Szojgu, kandydat na Brutusa

Szojgu miał przygotować Putinowi armię opartą na najlepszych amerykańskich wzorach... Szojgu miał przygotować Putinowi armię opartą na najlepszych amerykańskich wzorach... Wojciech Łaski / EAST NEWS
Rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu zaplanował inwazję na Ukrainę, a teraz ma planować odsunięcie Władimira Putina od władzy. Przynajmniej według zachodnich fantazji.
Szojgu wydaje się najlepszym kandydatem na Brutusa, niezależnie czy będzie to Brutus skrwawiony, czy pokojowo biorący władzę.Alexander Zemlianichenko/AP/EAST NEWS Szojgu wydaje się najlepszym kandydatem na Brutusa, niezależnie czy będzie to Brutus skrwawiony, czy pokojowo biorący władzę.

Naryszkin – raczej nie. Szef wywiadu zagranicznego nie wyglądał na zbyt odważnego, kiedy Władimir Putin rugał go publicznie na radzie bezpieczeństwa; stękał coś, nagle pobladły. Może Gierasimow? Nadawałby się? Szczera żołnierska twarz szefa sztabu armii nie wyrażała uczuć, kiedy Putin kazał mu podnieść stopień gotowości rakiet z ładunkami nuklearnymi. To wielkoruski fanatyk i twórca doktryn wojskowych. Ale na lidera nie wygląda.

A może Bortnikow? Ma 70 lat, tyle co Putin, dobrze się znają, pracowali razem w Leningradzie. Bortnikow lubi prześladować opozycjonistów i dysydentów, odwołuje się do starych, dobrych czasów stalinowskich. Więc chyba nie on, za mało śmiały, już mu nie zależy… No, a Kostiukow? On to na pewno nie, szef wywiadu wojskowego już tyle razy się skompromitował nieudanymi akcjami, że system by go nie przełknął.

Polityka 12.2022 (3355) z dnia 15.03.2022; Świat; s. 51
Oryginalny tytuł tekstu: "Kandydat na Brutusa"
Reklama