Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Świat

Atomowe groźby Putina

Atomowa gra Putina. O iskrę łatwo. I co wtedy?

Rosyjskie rakiety Iskander mogą przenosić ładunki nuklearne. Rosyjskie rakiety Iskander mogą przenosić ładunki nuklearne. Shutterstock
Wojna przeniosła się już niemal na naszą granicę. Stąd gorączkowe pytania: czy Putin zaatakuje Polskę? Gdzie uderzy najpierw? Jakie jest ryzyko ataku atomowego?
Rosyjski atak na Międzynarodowe Centrum Operacji Pokojowych i Bezpieczeństwa przy poligonie w Jaworowie koło Lwowa. Widok od strony terytorium Polski.AN Rosyjski atak na Międzynarodowe Centrum Operacji Pokojowych i Bezpieczeństwa przy poligonie w Jaworowie koło Lwowa. Widok od strony terytorium Polski.

Putin uderzył tuż obok. Na położony 20 km od polskiej granicy ośrodek wojskowy i poligon spadło w niedzielę przynajmniej osiem pocisków. Część źródeł mówi wyłącznie o rakietach manewrujących, inne również o nalocie bombowym. Wybuchy było nad ranem słychać po polskiej stronie, świadkowie opowiadają o trzęsących się domach i strachu, czy wojna właśnie nie przyszła i do nas. Był to jeden z najintensywniejszych ataków od początku wojny, wymierzony w obiekty położone najbliżej granic NATO. Międzynarodowe Centrum Operacji Pokojowych i Bezpieczeństwa przy poligonie sił lądowych w Jaworowie koło Lwowa to najważniejszy od lat punkt na mapie współpracy wojskowej Ukrainy z Zachodem.

Polityka 12.2022 (3355) z dnia 15.03.2022; Temat z okładki; s. 10
Oryginalny tytuł tekstu: "Atomowe groźby Putina"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >