Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Świat

Zimna wojna na gorąco

Nowa zimna wojna? Prezydent Joe Biden w Polsce

Wojna na Ukrainie, jak żadne inne wydarzenie ostatnich lat, wywróciła amerykańskie myślenie o świecie. Wojna na Ukrainie, jak żadne inne wydarzenie ostatnich lat, wywróciła amerykańskie myślenie o świecie. Leah Millis/Reuters / Forum
Prezydent USA Joe Biden znów chce rozmawiać z polskim rządem – już nie o praworządności i TVN, ale o drugiej zimnej wojnie.
Poparcie dla Ukrainy rosło w USA w miarę napływania doniesień o horrorze w Kijowie, Charkowie i Mariupolu. Czy okaże się trwałe, zależy od tego, jak skutki sankcji na Rosję odbiją się na portfelach Amerykanów.Win McNamee/Getty Images Poparcie dla Ukrainy rosło w USA w miarę napływania doniesień o horrorze w Kijowie, Charkowie i Mariupolu. Czy okaże się trwałe, zależy od tego, jak skutki sankcji na Rosję odbiją się na portfelach Amerykanów.

W piątek 25 marca do Warszawy przylatuje prezydent USA Joe Biden. Amerykanin najpierw odwiedził Brukselę, gdzie rozmawiał z przedstawicielami państw NATO. Szczegóły wizyty w Polsce nie są znane, ale z pewnością mowa będzie o pomocy dla Kijowa, przerzucaniu nowych amerykańskich jednostek do wschodniej Polski i kolejnych zakupach amerykańskiego sprzętu dla naszej armii.

Jeszcze pół roku temu taka wizyta wydawała się mało prawdopodobna, a zestaw tematów byłby zapewne zupełnie inny, mniej przyjazny dla polskiego rządu.

Polityka 13.2022 (3356) z dnia 22.03.2022; Świat; s. 53
Oryginalny tytuł tekstu: "Zimna wojna na gorąco"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >