Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Świat

Opornik

Bardzo by się teraz przydała umowa nuklearna z Iranem

Na światowy rynek może trafić dodatkowe 2 mln baryłek dziennie, a docelowo nawet 4 mln. I to od razu, bo Irańczycy mają w magazynach 120 mln baryłek. Na światowy rynek może trafić dodatkowe 2 mln baryłek dziennie, a docelowo nawet 4 mln. I to od razu, bo Irańczycy mają w magazynach 120 mln baryłek. PantherMedia
Szef irańskiej dyplomacji Hosejn Amir-Abdollahian, fan Siergieja Ławrowa, chce „przywrócić Iran światu”. Tylko czy świat tego chce?
Hosejn Amir-Abdollahian z Siergiejem Ławrowem podczas niedawnej wizyty w Moskwie.Anadolu Agency/Getty Images Hosejn Amir-Abdollahian z Siergiejem Ławrowem podczas niedawnej wizyty w Moskwie.

Rozglądał się, jakby wciąż szukał kamer. Gdy jakąś znalazł, nagle poważniał, brwi mu się łączyły. Przyszedł na spotkanie chyba w zastępstwie, bo jako wiceminister zajmował się Afryką i światem arabskim. Polska skojarzyła mu się z jednym. – A co tam u ministra Ławrowa? Świetny dyplomata – zapytał Hosejn Amir-Abdollahian. Jeszcze wtedy po angielsku, bo wkrótce przyjmie zasadę, że z mediami rozmawia tylko w ojczystym języku.

To był początek marca 2014 r. Minister Radosław Sikorski zabrał grupkę polskich dziennikarzy, w tym wyżej podpisanego, na historyczną wizytę w Iranie.

Polityka 13.2022 (3356) z dnia 22.03.2022; Świat; s. 56
Oryginalny tytuł tekstu: "Opornik"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?