Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Świat

Format zastępczy

Wojny format zastępczy. Rosja po porażkach zmienia cele militarne

W ciągu miesiąca NATO zweryfikowało wiele ocen na temat rosyjskiej techniki, taktyki i przede wszystkim wyszkolenia rosyjskich dowódców i żołnierzy. W ciągu miesiąca NATO zweryfikowało wiele ocen na temat rosyjskiej techniki, taktyki i przede wszystkim wyszkolenia rosyjskich dowódców i żołnierzy. Nikolai Trishin / TASS / Forum
Po miesiącu od agresji Rosji na Ukrainę wyraźnie widać porażkę planu A i brak planu B. Na Kremlu zapewne zaczęło się szukanie winnych, może nawet kwestionuje się geniusz Putina. To dobry moment, by pójść o krok dalej.
Lech Mazurczyk/Polityka

Amerykanie i NATO nie pójdą jednak na wojnę z Rosją. Z całą stanowczością będą się za to bronić przed jej napaścią i nie oddadzą ani centymetra terytorium, jak zapewnia amerykański prezydent i wszyscy jego współpracownicy. Choć w boju z Putinem o przyszłość Europy nie narzędzia militarne mają być decydujące, to jest ich pod dostatkiem.

Biden nie zostawił na pożegnanie w Polsce stałej bazy ani ciężkiej dywizji, bo amerykańscy i natowscy dowódcy doszli do wniosku, że nie ma takiej potrzeby.

Polityka 14.2022 (3357) z dnia 29.03.2022; Temat tygodnia; s. 12
Oryginalny tytuł tekstu: "Format zastępczy"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >