Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Świat

Orbán IV

Orbán IV. Wykonał sprytny manewr i znów wygrał

Viktor Orbán przemawia po ogłoszeniu wyników na tle wyborczego hasła Fideszu „Pokój i bezpieczeństwo”. Viktor Orbán przemawia po ogłoszeniu wyników na tle wyborczego hasła Fideszu „Pokój i bezpieczeństwo”. Zoltan Fischer/Hungarin Prime Mnister Office/EPA / PAP
Niedoszacowany w sondażach Fidesz miażdżąco zwyciężył w węgierskich wyborach. Opozycji nie pomogło ani zjednoczenie, ani pandemia, ani nawet wojna.
Do liderów rozłożonych na łopatki przez Orbána dołącza Péter Márki-Zay, wyłoniony na kandydata na premiera po emocjonujących prawyborach.Marton Monus/Reuters/Forum Do liderów rozłożonych na łopatki przez Orbána dołącza Péter Márki-Zay, wyłoniony na kandydata na premiera po emocjonujących prawyborach.

Już tradycyjnie początek wyborczego kwietnia to dla przeciwników Viktora Orbána czas emocjonalnego rollercoastera. Zaczyna się od wielkich nadziei. Cztery lata temu były one związane z sięgającą 70 proc. frekwencją; podejrzewano, że to rozczarowani polityką Fideszu młodzi wyborcy masowo ruszyli do urn. Okazało się, że było odwrotnie, że wybory – po których Orbán zdobył trzecią z rzędu większość konstytucyjną – zmobilizowały jego sympatyków, którzy zmienili je w plebiscyt jego popularności.

Polityka 15.2022 (3358) z dnia 05.04.2022; Temat tygodnia; s. 12
Oryginalny tytuł tekstu: "Orbán IV"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >