Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Świat

Milczenie pasterza

Uniki i ogólniki papieża Franciszka

Los Ukrainy nie jest Franciszkowi obojętny. Jej cierpienie jest także jego cierpieniem. Los Ukrainy nie jest Franciszkowi obojętny. Jej cierpienie jest także jego cierpieniem. Reuters/Yara Nardi / Forum
Papież Franciszek wybrał w środku wojny dyplomację dla dobra pokoju: uniki i ogólniki, by nie drażnić agresora. Na razie wojna szaleje, a metoda utrzymywania „okna dialogu” z mocodawcami zbrodni wojennych dewastuje pontyfikat Jorge Bergoglia.
Katolicki biskup Odessy Stanisław Szyrokoradiuk powiedział we włoskiej telewizji, że oczekuje od papieża mocniejszego języka.Тайна віри/Wikipedia CC BY 4.0 Katolicki biskup Odessy Stanisław Szyrokoradiuk powiedział we włoskiej telewizji, że oczekuje od papieża mocniejszego języka.

Świat chrześcijański szykuje się do Świąt Wielkanocnych. Przy symbolicznych grobach zamęczonego Jezusa mogą się pojawić fotografie z Buczy, nowej Srebrenicy, i z Mariupola, nowego Aleppo. Jak długo można czekać, by Franciszek zamiast pochylać się nad „biednymi żołnierzami rosyjskimi”, pochylił się nad ich ukraińskimi cywilnymi ofiarami – zabijanymi strzałem w tył głowy, gwałconymi, ograbianymi, chowanymi w zbiorowych grobach i porzucanymi na ulicach. Gdy świat obiegły te straszne zdjęcia, papież napisał na Twitterze: „Wszyscy jesteśmy winni”.

Polityka 16.2022 (3359) z dnia 12.04.2022; Temat na Święta; s. 12
Oryginalny tytuł tekstu: "Milczenie pasterza"
Reklama