Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Świat

Mariusz Janicki poleca nowy numer „Polityki”

W najnowszej „Polityce” piszemy m.in. o rozstrzygającym starciu w Ukrainie i wojennych scenariuszach, o reaktywacji mitu smoleńskiego i kursie na trwanie i przeczekanie, jaki objął właśnie obóz PiS.
Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”Polityka Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”

W najnowszym wydaniu „Polityki” proponujemy wiele atrakcyjnych i aktualnych tematów, między innymi:

• O rozstrzygającym starciu w Ukrainie i wojennych scenariuszach – pisze Piotr Łukasiewicz.

• O reaktywacji mitu smoleńskiego i oficjalnym już wdrożeniu przez PiS teorii zamachu – pisze Rafał Kalukin.

Proces o pigułkę, czyli kolejną kulminację sporu o aborcję w Polsce – opisuje Martyna Bunda.

• W drugiej części rozmowy Jerzego Baczyńskiego z Donaldem Tuskiem szef Platformy mówi o niemieckiej polityce obłaskawiania Putina, o przyszłości Rosji i Zachodu, bezpieczeństwie Polski oraz o wyborach i możliwych opozycyjnych koalicjach.

• O kursie na trwanie i przeczekanie, jaki objął obóz władzy, i o co chodzi w tej strategii – analizuje Wojciech Szacki.

Najnowszy numer „Polityki”PolitykaNajnowszy numer „Polityki”

• Prof. András Sajó, węgierski sędzia Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, o tym, dlaczego Węgrzy akceptują jedynowładztwo Viktora Orbána, korupcję jego ekipy i przyjaźń z Putinem.

• O ukraińskich Romach, uchodźcach „gorszego sortu”, którym w Polsce pomagają głównie Romowie – pisze Marcin Kołodziejczyk.

• Dr Paweł Wróblewski w rozmowie z Katarzyną Kaczorowską mówi o najnowszej historii polskiej Cerkwi, jej relacjach z Moskwą i o uprawianiu polityki pod osłoną wiary.

Jak ukraińskie firmy radzą sobie w Polsce – sprawdził i opisał Marcin Piątek.

Bucza – dramat miasta zawarty w historii jednej zbrodni opisanej przez naszego reportera Pawła Reszkę.

Ponadto w najnowszej „Polityce”: o nowej biedzie i starym głodzie w Brazylii; o tym, jak powstał i przetrwał rusyfikację język ukraiński; o lekcji płynącej z wojny fińsko-radzieckiej sprzed 80 lat, o fenomenie Pizgacza, czyli co czytają nastolatki; o nowym przedstawieniu Krystiana Lupy; oraz wspomnienie o piłkarskich mistrzostwach Europy 2012, które zorganizowały wspólnie Polska i Ukraina.

Gorąco polecam Państwu nową „Politykę” i życzę satysfakcjonującej lektury!

Mariusz Janicki
Pierwszy zastępca redaktora naczelnego

Reklama

Warte przeczytania

Czytaj także

null
Społeczeństwo

Łomot, wrzaski i deskorolkowcy. Czasem pijani. Hałas może zrujnować życie

Hałas z plenerowych obiektów sportowych może zrujnować życie ludzi mieszkających obok. Sprawom sądowym, kończącym się likwidacją boiska czy skateparku, mogłaby zapobiec wcześniejsza analiza akustyczna planowanych inwestycji.

Agnieszka Kantaruk
23.04.2024
Reklama