Świat

Mariusz Janicki poleca nowy numer „Polityki”

W najnowszej „Polityce” piszemy m.in. o rozstrzygającym starciu w Ukrainie i wojennych scenariuszach, o reaktywacji mitu smoleńskiego i kursie na trwanie i przeczekanie, jaki objął właśnie obóz PiS.
Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”Polityka Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”

W najnowszym wydaniu „Polityki” proponujemy wiele atrakcyjnych i aktualnych tematów, między innymi:

• O rozstrzygającym starciu w Ukrainie i wojennych scenariuszach – pisze Piotr Łukasiewicz.

• O reaktywacji mitu smoleńskiego i oficjalnym już wdrożeniu przez PiS teorii zamachu – pisze Rafał Kalukin.

Proces o pigułkę, czyli kolejną kulminację sporu o aborcję w Polsce – opisuje Martyna Bunda.

• W drugiej części rozmowy Jerzego Baczyńskiego z Donaldem Tuskiem szef Platformy mówi o niemieckiej polityce obłaskawiania Putina, o przyszłości Rosji i Zachodu, bezpieczeństwie Polski oraz o wyborach i możliwych opozycyjnych koalicjach.

• O kursie na trwanie i przeczekanie, jaki objął obóz władzy, i o co chodzi w tej strategii – analizuje Wojciech Szacki.

Najnowszy numer „Polityki”PolitykaNajnowszy numer „Polityki”

• Prof. András Sajó, węgierski sędzia Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, o tym, dlaczego Węgrzy akceptują jedynowładztwo Viktora Orbána, korupcję jego ekipy i przyjaźń z Putinem.

• O ukraińskich Romach, uchodźcach „gorszego sortu”, którym w Polsce pomagają głównie Romowie – pisze Marcin Kołodziejczyk.

• Dr Paweł Wróblewski w rozmowie z Katarzyną Kaczorowską mówi o najnowszej historii polskiej Cerkwi, jej relacjach z Moskwą i o uprawianiu polityki pod osłoną wiary.

Jak ukraińskie firmy radzą sobie w Polsce – sprawdził i opisał Marcin Piątek.

Bucza – dramat miasta zawarty w historii jednej zbrodni opisanej przez naszego reportera Pawła Reszkę.

Ponadto w najnowszej „Polityce”: o nowej biedzie i starym głodzie w Brazylii; o tym, jak powstał i przetrwał rusyfikację język ukraiński; o lekcji płynącej z wojny fińsko-radzieckiej sprzed 80 lat, o fenomenie Pizgacza, czyli co czytają nastolatki; o nowym przedstawieniu Krystiana Lupy; oraz wspomnienie o piłkarskich mistrzostwach Europy 2012, które zorganizowały wspólnie Polska i Ukraina.

Gorąco polecam Państwu nową „Politykę” i życzę satysfakcjonującej lektury!

Mariusz Janicki
Pierwszy zastępca redaktora naczelnego

Reklama

Warte przeczytania

Czytaj także

null
Społeczeństwo

Wyjątkowo długie wolne po Nowym Roku. Rodzice oburzeni. Dla szkół to konieczność

Jeśli ktoś się oburza, że w szkołach tak często są przerwy w nauce, niech zatrudni się w oświacie. Już po paru miesiącach będzie się zarzekał, że rzuci tę robotę, jeśli nie dostanie dnia wolnego ekstra.

Dariusz Chętkowski
04.12.2024
Reklama