Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Świat

Mleko się rozsypało

Mleko się rozsypało. W USA to produkt strategiczny i pełen pułapek

Lotnisko w Indianapolis, palety z mlekiem w proszku dostarczonym z Zurychu w ramach operacji powietrznej „Fly Formula”. Lotnisko w Indianapolis, palety z mlekiem w proszku dostarczonym z Zurychu w ramach operacji powietrznej „Fly Formula”. Kaiti Sullivan/Bloomberg / Getty Images
Brak odżywek dla niemowląt stał się już w USA kryzysem społecznym i politycznym. Biały Dom, żeby go zażegnać, użył wojska.
Mleko modyfikowane, które na skalę przemysłową jest produkowane od początków XX w. – najpierw na bazie mleka krowiego, potem również sojowego – było przełomem porównywalnym do szczepionek czy antybiotyków.Shutterstock Mleko modyfikowane, które na skalę przemysłową jest produkowane od początków XX w. – najpierw na bazie mleka krowiego, potem również sojowego – było przełomem porównywalnym do szczepionek czy antybiotyków.

Puste półki w sklepach. Nawet najpotrzebniejsze towary dostępne tylko „po znajomości”. Spikerka w dzienniku telewizyjnym, która ogłasza przed Bożym Narodzeniem, że statek z ładunkiem bananów i pomarańczy właśnie wpłynął do portu w Gdyni.

To rzeczywistość, która w Ameryce była dotąd znana jedynie historykom specjalizującym się w schyłkowym socjalizmie. Teraz miliony Amerykanów poznają ją z autopsji. Zdesperowane amerykańskie matki nie mają czym karmić niemowląt, bo od wielu tygodni brakuje w sklepach mleka modyfikowanego – ang.

Polityka 23.2022 (3366) z dnia 31.05.2022; Świat; s. 56
Oryginalny tytuł tekstu: "Mleko się rozsypało"
Reklama