Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Świat

Anielski biznes

Ogarnięty chaosem Liban szuka ratunku. W kryptowalutach

Wartość libańskiego funta w stosunku do dolara oficjalnie wciąż wynosi 1507 do jednego, ale na czarnym rynku osiąga ok. 30 tys., a wahania sięgają nawet jednej piątej w ciągu tygodnia. Wartość libańskiego funta w stosunku do dolara oficjalnie wciąż wynosi 1507 do jednego, ale na czarnym rynku osiąga ok. 30 tys., a wahania sięgają nawet jednej piątej w ciągu tygodnia. Khaled Al Hariri/Reuters / Forum
Dla wielu obywateli stabilnego świata kryptowaluty to wciąż ciekawostka. Dla wielu Libańczyków są sposobem na przetrwanie w finansowym chaosie, jaki ogarnął ich kraj.
Ceny paliwa i produktów gwałtownie rosną.Ammar Safarjalani/Xinhua News Agency/Forum Ceny paliwa i produktów gwałtownie rosną.

Old Saida Road w Bejrucie. Głośna arteria, która w trakcie wojny domowej (1975–90) dzieliła chrześcijański wschód i muzułmański zachód miasta. Z czasem przyjęła się nazwa Green Line od wszechobecnej tu roślinności. W niewielkim biurze BuyBitCoinLeb dwie osoby przy komputerach, ekspres do kawy i liczarka pieniędzy. Oraz klienci, którzy wchodzą lub wychodzą z plikami dolarów. – Byłem pierwszym aniołem Binance w Libanie – mówi Nader Dirany, szczupły mężczyzna około czterdziestki.

Polityka 34.2022 (3377) z dnia 16.08.2022; Świat; s. 56
Oryginalny tytuł tekstu: "Anielski biznes"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >