Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Moje miasto

Święto nauki w POLITYCE

22. Festiwal Naukowy w Warszawie

Serdecznie zapraszamy na 22. Festiwal Naukowy w Warszawie, który odbędzie się w dniach 21–30 września. Będzie to wyśmienita okazja do spotkania się z naukowcami w ich miejscach pracy i znalezienia odpowiedzi na nurtujące pytania. Podczas tegorocznej edycji festiwalu tematami przewodnimi będą: Stulecie Niepodległości, Sztuczna Inteligencja oraz klimat.

W ramach imprezy w redakcji tygodnika POLITYKA przy ul. Słupeckiej 6 w Warszawie odbędą się trzy debaty, które poprowadzą nasi dziennikarze.

W poniedziałek 24 września Marek Ostrowski zaprasza na panel „Nowy ład światowy. Nowy początek i nowe porządki?”. Czy pod koniec drugiego dziesięciolecia XXI w. przeżywamy narodziny nowego porządku światowego, który zdeterminuje losy świata na kolejne 80 lat? Jaki on będzie? Do dyskusji zaprosiliśmy: prof. Krzysztofa Kozłowskiego, prof. Romana Kuźniara, dr Katarzynę Pełczyńską-Nałęcz oraz dziennikarkę Paulinę Wilk.

Z kolei we wtorek 25 września zachęcamy do udziału w debacie „Jak się żyje w polskich miastach?”. Jakie są najważniejsze wyzwania dla miast i ich włodarzy? Co dla ich mieszkańców jest szczególnie ważne? Spotkanie poprowadzi Edwin Bendyk, a udział w nim wezmą dr hab. Jacek Gądecki oraz Justyna Król z Pracowni Miejskiej w Koninie.

W środę, 26 września red. Ewa Wilk porozmawia z dr Pawłem Boguszewskim, Leonem Ciechanowskim, dr. Samuelem Nowakiem oraz dr. hab. Michałem Wierzchoniem o tym „Czy neuronauka zdetronizuje psychologię?”. Czy wiedza wynikająca z podglądania mózgu przy użyciu najnowocześniejszej aparatury uzupełnia czy może kwestionuje dotychczasową wiedzę o człowieku?

Każde ze spotkań rozpocznie się o godz. 18. Wstęp wolny. Program Festiwalu dostępny jest na stronie: festiwalnauki.edu.pl

Polityka 38.2018 (3178) z dnia 18.09.2018; Do i od redakcji; s. 98
Oryginalny tytuł tekstu: "Święto nauki w POLITYCE"
Reklama

Czytaj także

null
Historia

Dlaczego tak późno? Marian Turski w 80. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim

Powstanie w warszawskim getcie wybuchło dopiero wtedy, kiedy większość blisko półmilionowego żydowskiego miasta już nie żyła, została zgładzona.

Marian Turski
19.04.2023
Reklama